Нашите шампиони

09/06/2019

Екипата на FC COOL го освои 3-тото место на турнир во Франција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

10/12/2019
Генерација 2005

ФК КУЛ СЕ ПЛАСИРАШЕ ВО 1/4 ФИНАЛЕ НА КУП НА МАКЕДОНИЈА

Фудбалскиот клуб Кул се пласираше во 1/4 финале на КУП на Македонија за генерација 2005 и 2006. Во 1/8 финалните натпревари ФК Кул генерација 2005 го […]
10/20/2019

10 годишните момчињата на ФК “Кул” се шампиони на Купот во Бугарија

Фудбалскиот клуб КУЛ со генерација 2010 завзема учество на турнирот “Орлетата Куп 2019” и го освои првото место. Малите момчиња од ФК КУЛ вчера вечер во […]
11/11/2019

Спортски викенд исполнет со возбудување, насмевски, солзи ….

Фудбалскиот клуб Кул изминатиот викенд изигра дваесетина натпревари со сите генерации  во Детската и Младинската Лига. Викендот беше исполнет со многу интересни и возбудливи спортски натпревари. […]