Uncategorized

10/21/2019

ФК Кул: Нашиот клуб не учествувал во никаков инцидент!

Фудбалскиот клуб “Кул“ остро ги демантира денешните информации објавени во дел од медиумите, кои го цитирале дневниот билтен на МВР, а во кој е напишано дека […]
04/22/2020

Подготовка на терените за продолжување на сезоната

Луѓето, задолжени за одржување на тревната површина на стадионите на ФК. ,,Кул” , ја искористија паузата за  средување на теренот.  Со тоа,  се надминати  потешкотиите при […]
07/30/2020

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ФК Кул генерација 2010 вредно работи под „будното око“ на Маџароски

Во вторникот попладне, на Цементарница младите надежи од ФК Кул генерација родени 2010 одработија успешен тренинг. Под будното око на новниот ментор, Владимир Маџароски неговите пулени […]
09/05/2020

(ФОТО) Најмладите членови на ФК КУЛ, генерација 2012 и помали вредно тренираат

Вчера  во  балонот во Кисела Вода  имаа тренинг најмладите членови на ФК Кул, момчињата родени 2012 и помали. Во продолжение неколку фотогpафии од нашите најмлади надежи.