(Фотогалерија) Победа за генерација 2009 на вториот контролен дуел

Прошетка низ Охрид, па победа против Ла Масиа
07/18/2020
(ФОТО) Само еден гол го реши победникот, ФК Кул минимално поразен од ФК Прилеп Тони, на пријателски натпревар
07/19/2020

(Фотогалерија) Победа за генерација 2009 на вториот контролен дуел

Втора победа на контролните натпревари за генерацијата 2009. Во текот на вчерашниот ден бевме гости во Охрид, на екипата на Ла Масиа. На натпревар со многу голови подобар беше Кул кој славеше со резултат 7:4. Филип Дукоски беше расположен за голови, вкупно четири зад неговото име, додека по еднаш во листата на стрелци се запишаа Меланија Грозданова, Петар Симоновски и Јован Гиевски.

Погледнете фотографии од овој натпревар.