Нашиот клуб во друштво на Хајдук, Динамо Загреб, Осијек, Ријека, на турнир во Макарска

Распоред на натпревари за второто коло во Детската Лига на ФФМ
09/21/2023
Младен Крстевски: Сакам да бидам еден од голманите што ќе ја освои златната топка
09/27/2023

Нашиот клуб во друштво на Хајдук, Динамо Загреб, Осијек, Ријека, на турнир во Макарска

Генерациите 2011 и 2013 во периодот од 28.09-01.10.2023  во Макарска ќе се натпреваруваат на 14.издание на силниот меѓународен турнир „Мали Змај 2023“, на кој ќе настапат најсилните екипи од Хрватска.

Во продолжение можете да ги погледнете групите, како и распоредот на одигрување натпревари во двете генерации.