(ФОТО) ЖФК КУЛ триумфално против Железарец на турнирот „Железара 2021“

ЖФК КУЛ со висока победа на турнирот „Железара 2021“
06/05/2021
(Фотогалерија) КУЛ-ФК Рудар Јуниор генерација 2010
06/06/2021

(ФОТО) ЖФК КУЛ триумфално против Железарец на турнирот „Железара 2021“

Вчера,  натпревар одиграа девојките на КУЛ,  во 2.коло од  турнирот „Железара 2021“. За противник го имавме тимот на ЖФК Железарец. Супер натпревар ни приредија и двете екипи, на кој присутните гледачи едноставно уживаа во мајсториите, на истиот убедлива победа оствари нашиот тим со високи 6-0, во продолжение фотографии, извештајот достапен на нашиот сајт-ОВДЕ!