(ФОТО) Пионери: Академија Пандев-КУЛ

ФК Џокер од Фурка беше гостин на Кул, двете екипи одиграа пријателски натпревар со генерацијата 2007
11/28/2021
Се одигра 6.коло во младинските лиги
11/29/2021

(ФОТО) Пионери: Академија Пандев-КУЛ

Викендов, пионерите на КУЛ гостуваа кај тимот на Академија Пандев во Струмица. На овој суперлигашки дуел до бодовите дојде домашниот тим, кој славеше минимално со резултат 2-1 (1-1) на оваа средба.