(Фотогалерија) Младинците ги совладаа врсниците од ФК Победа

Ново одлично коло за нашиот клуб, подобри во меѓусебните дуели со Победа
12/06/2021
(ФОТО) ЖФК КУЛ без бодови од натпреварот против ЖФК Скопје
12/08/2021

(Фотогалерија) Младинците ги совладаа врсниците од ФК Победа

Викендов, младинците на ФК КУЛ дојдоа до трумф во дуелот со ФК Победа, на  дуел на „Цементарница“. Нашите момци  со храбра и борбена игра освоија три бода, победувајќи со резултат 2-1 (2-0).