Ново одлично коло за нашиот клуб, подобри во меѓусебните дуели со Победа

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ и Победа одиграа 1:1
12/06/2021
(Фотогалерија) Младинците ги совладаа врсниците од ФК Победа
12/08/2021

Ново одлично коло за нашиот клуб, подобри во меѓусебните дуели со Победа

Ново одлично коло во младинското првенство за нашиот клуб. Изминатиов викенд го одигравме и 8.коло во кое за противник ја имавме екипата на Победа. На четири одиграни натпревари имавме подобар скор од прилепчани, забележувајќи две победи и исто толку нерешени резултати. Кадетите и помладите пионери освоија бод, додека до цел „плен“ стигнаа нашите пионери и младинци. Нашиот клуб продолжува континуирано да освојува бодови и се повеќе да ги изненадува противниците.

Комплетните резултати во сите младински лиги можете да ги погледнете во продолжение.

Помлада пионерска Супер лига

ФК Ренова – ФК Скопје  1:2

ФК Победа – ФК Кул  0:0

ФК Пелистер – ФК Шкендија  3:2

ФК Академија Пандев – ФК Работнички  0:3

ФК Шкупи – ФК Вардар  3:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Њу Старс  0:3

Пионерска Супер лига

ФК Ренова – ФК Скопје  3:5

ФК Победа – ФК Кул  0:4

ФК Пелистер – ФК Шкендија  0:2

ФК Академија Пандев – ФК Работнички  0:2

ФК Шкупи – ФК Вардар  0:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Њу Старс  0:2

Кадетска Супер лига

ФК Скопје – ФК Ренова  0:1

ФК Кул – ФК Победа   1:1

ФК Шкендија – ФК Пелистер  4:0

ФК Работнички – ФК Академија Пандев  1:0

ФК Вардар – ФК Шкупи  4:3

ФК Њу Старс – ФК Македонија Ѓ.П   1:0

Младинска Супер лига

ФК Скопје – ФК Ренова  2:3

ФК Кул – ФК Победа  2:1

ФК Шкендија – ФК Пелистер   0:3

ФК Работнички – ФК Академија Пандев  0:1

ФК Вардар – ФК Шкупи  3:0

ФК Њу Старс – ФК Македонија Ѓ.П   2:1

Во следното 9.коло нашиот клуб е слободен, со оглед дека за противник ја имавме екипата на Куманово Еуроспорт, која сезонава се откажа од натпреварувањето.