Во вторник на програмата се одложените натпревари од 7.коло за кадети и младинци против Пелистер

Девојките на КУЛ ја задржаа лидерската позиција, после денешната победа против Билјанини Извори
05/07/2022
Минимални порази за кадетите и младинците на гостинските натпревари против Пелистер
05/10/2022

Во вторник на програмата се одложените натпревари од 7.коло за кадети и младинци против Пелистер

Во вторник (10.05), кадетите и младинците на Кул ќе ги одиграат заостанатите натпревари од 7.првенствено коло.

Нашите екипи ќе патуваат за Битола, каде ќе гостуваат на екипата на Пелистер. Натпреварите ќе започнат од 11:00 и 13:00 часот на градскиот стадион „Под Тумбе Кафе“

Нашиот клуб беше слободен во 22.коло, додека во следното коло за противник ќе ја има екипата на Ренова.