Нов викенд исполнет со натпревари во Детската Лига на ФФМ

Кул против Пелистер, на натпреварите од 5.коло во Супер Лигата
10/13/2022
Нова убедлива победа за помладите „петлиња“ на Кул, избраниците на Арсовски беа подобри од Партизан Фудбал Кидс
10/15/2022

Нов викенд исполнет со натпревари во Детската Лига на ФФМ

Нов викенд исполнет со натпревари во Детската Лига на ФФМ. Нови противници за нашите екипи кои ќе се надигруваат на терените на ФФМ.

Распоред на натпревари за сабота (15.10)

Генерација 2012

Грозданоски 1 – Кул 1   08:30

Аеродром – Кул 2   10:10

Генерација 2013

Беса – Кул 1  10:10

Кул 2 – Карев 2  13:30

Генерација 2014

Аеродром 1 – Кул 1  09:20

Кул 2- Драчево        10:10

Генерација 2015

Кул 1 – Бутел 1  14:20

Распоред на натпревари за недела (16.10)

Генерација 2010

Милано – Кул  08:30

Генерација 2011

Кул 2 – Грозданоски 2  11:00

Кул – Куманово  15:10