ФК Кул стартуваше со тренинзи и со генерацијата 2009 (ФОТО)

(Фотогалерија) Повозрасните петлиња предводени од Цветковски под полна пареа го одработија вчерашниот тренинг
07/04/2020
(Фотогалерија) Помладите пионери ја стартуваа „мисијата“ пласман во првата супер лига
07/05/2020

ФК Кул стартуваше со тренинзи и со генерацијата 2009 (ФОТО)

Фудбалската школа Кул започна со тренинзи и со генерацијата на играчи кои се родени 2009 година. После подолга пауза се враќаме на терените и очекуваме постепено да се комплетира и оваа генерација која е предводена од Ѓорѓија Нешовски. Вчерашниот тренинг беше во балонот во населбата Кисела Вода, а после почетното загревање, нашите млади надежи одиграа фудбалски натпревар.

Погледнете неколку фотографии во продолжение.