(Фотогалерија) Пријателски натпревари за ФК Кул генерација 2010 и 2011 против Биџо

(ФОТО) Генерациите 2010 и 2011 одиграа контролни натпревари со екипата на Биџо
07/11/2020
Марко Блажовски: Лојалноста и успесите беа пресудни моменти при одлуката да останам во Кул
07/12/2020

(Фотогалерија) Пријателски натпревари за ФК Кул генерација 2010 и 2011 против Биџо

Во текот на вчерашниот ден две наши генерации ги одиграа првите контролни натпревари. На теренот на Локомотива, генерациите 2010 и 2011 се сретнаа со екипата на Биџо од Куманово. На двата дуели славеше тимот на Биџо.

Во продолжение можете да погледнете фотографии од двата пријателски дуели на нашите млади надежи.