(Фотогалерија) Генерација 2011 одржа тренинг на теренот на Цементарница

(ВИДЕО) Натпревари одиграни на нашиот КУЛ КУП 2019
07/17/2020
Генерација 2009 на ФК Кул утрово замина за Охрид, попладнево не очекува меч против Ла Масиа
07/18/2020

(Фотогалерија) Генерација 2011 одржа тренинг на теренот на Цементарница

Бронзената генерација 2011 на ФК Кул, од сезоната 2018/19 продолжува со тренинзи и подготовки за новата натпреварувачка сезона. Тренерот Александар Цветковски се уште не може да смета на сите играчи, но оние кои се во тренажен процес вредно и посветено ги одбработуваат задачите поставени од тренерот.

Вчерашниот тренинг се одржа во вечерен термин на теренот на Цементарница, од истиот можете да погледнете фотографии во продолжение.