Генерација 2009 на ФК Кул утрово замина за Охрид, попладнево не очекува меч против Ла Масиа

(Фотогалерија) Генерација 2011 одржа тренинг на теренот на Цементарница
07/18/2020
(ФОТО) Триумф за генерација 2009 на ФК Кул, на меч со 11 голови совладана екипата на Ла Масиа
07/18/2020

Генерација 2009 на ФК Кул утрово замина за Охрид, попладнево не очекува меч против Ла Масиа

Генерацијата 2009 на ФК Кул утрово замина за Охрид, каде попладнево од 15:30 не очекува контролен натпревар против екипата на Ла Масиа.

Расположени нашите млади надежи со ведри насмевки на лицата, заминаа за Охрид во очекување на натпреварот против охридската екипа. Извештај и фотогалерија од натпреварот ќе можете да погледнете на нашиот веб сајт, а во текот на утрешниот ден ќе одиграме пријателски меч против екипата на ФК Прилеп Тони.