(Фотогалерија) Втор последователен триумф за генерација 2010, совладана екипата на Биџо

Огнен Јаков со хет-трик донесе триумф за генерација 2010, на пријателскиот меч против тимот на Биџо
08/18/2020
ФК Карев е следен противник во подготвителниот период за генерациите 2010 и 2011 на Кул
08/21/2020

(Фотогалерија) Втор последователен триумф за генерација 2010, совладана екипата на Биџо

Генерацијата 2010 стигна до втората последователна победа на контролните натпревари. Вчера на теренот на Локомотива, нашите млади надежи беа подобри од екипата на Биџо, со конечен резултат 3:2. Стрелец на сите три гола за Кул, беше Огнен Јаков.

Погледнете 76 фотографии од овој натпревар