ФК Карев е следен противник во подготвителниот период за генерациите 2010 и 2011 на Кул

(Фотогалерија) Втор последователен триумф за генерација 2010, совладана екипата на Биџо
08/19/2020
(Фотогалерија) Генерацијата 2008 на ФК Кул се подготвува за новата сезона
08/22/2020

ФК Карев е следен противник во подготвителниот период за генерациите 2010 и 2011 на Кул

На 23.08 ( недела) не очекуваат нови контролни натпревари. Активни ќе бидат генерациите на ФК Кул родени 2010 и 2011 година. Наш противник ќе биде екипата на ФК Карев.

Дуелите во недела ќе се одиграат на теренот на Локомотива, во населбата Карпош 3, истите ќе започнат во терминот од 09:00 часот.

Во сабота, на истиов терен, меѓусебен контролен дуел ќе одиграат генерациите 2005 и 2006 на Кул. Натпреварот ќе стартува од 08:30 часот.

На досегашните контролни мечеви, генерациите 2010 и 2011 на Кул ги остварија следниве резултати:

ФК Кул (2010) – Биџо  3:4

ФК Кул (2011) – Биџо  2:5

ФК Кул (2010) – Куманово  5:2

ФК Кул (2011) – Куманово  4:4

ФК Кул (2010) – Биџо  3:2