Четири генерации на Кул утре на гостински терен ќе играат натпревари со екипата на Гостивар

Убедлив триумф за генерација 2006 во дуелот со Милано
08/25/2020
(ВИДЕО) Погледнете го целиот меч и триумфот на ФК Кул генерација 2006 против Милано
08/26/2020

Четири генерации на Кул утре на гостински терен ќе играат натпревари со екипата на Гостивар

Фудбалскиот клуб Кул продолжува со одигрување на натпревари во подготвителниот период. Во текот на утрешниот ден, четири генерации патуваат за Гостивар каде ќе имаат пријателски мечеви со тимот на ФК Гостивар.

Термините на одигрување натпревари се следниве:

ФК Гостивар – ФК Кул (2006)  17:00

ФК Гостивар – ФК Кул (2007)  18:00

ФК Гостивар – ФК Кул (2009) 19:00

ФК Гостивар – ФК Кул (2010) 19:00

Прв контролен дуел ќе одигра и генерацијата 2012 која ќе биде гостин на ФК Карев. Дуелот е закажан за четврток од 17:00 часот.