(ВИДЕО) Погледнете го целиот меч и триумфот на ФК Кул генерација 2006 против Милано

Четири генерации на Кул утре на гостински терен ќе играат натпревари со екипата на Гостивар
08/26/2020
Пионерите на Кул до врв ја наполнија мрежата на Тетекс
08/27/2020

(ВИДЕО) Погледнете го целиот меч и триумфот на ФК Кул генерација 2006 против Милано

Генерацијата 2006 стигна до прва победа во подготвителниот период. Вчера, во Куманово, повозрасните петлиња на Кул убедливо го совладаа тимот на Милано со резултат 0:3.

Три различни играчи се запишаа во листата на стрелци на овој меч. Се работи за Марко Костовски, Олег Михајловски и Константино Горгиовски.

Целиот натпревар, како и головите можете да ги погледнете на линкот, ТУКА