(Фотогалерија) Седум голови во мрежата на Тетекс, пионерите супериорни на контролниот меч одигран во Тетово

Пионерите на Кул до врв ја наполнија мрежата на Тетекс
08/27/2020
Одличен меч за кадетите и триумф на контролниот дуел против Тетекс
08/27/2020

(Фотогалерија) Седум голови во мрежата на Тетекс, пионерите супериорни на контролниот меч одигран во Тетово

Пионерите на ФК Кул го запишаа првиот триумф во подготвителниот период, откако во Тетово ја победија екипата на Тетекс. Нашите момци одиграа доминантен натпревар кој го добија убедливо со резултат 1:7.

Погледнете ја фотогалеријата од овој меч, кој се одигра на теренот во с.Јегуновце.