(Фотогалерија) Победа за кадетите на Кул во дуелот со Тетекс

Одличен меч за кадетите и триумф на контролниот дуел против Тетекс
08/27/2020
Порази за генерациите 2006 и 2007 на контролните дуели со Гостивар
08/28/2020

(Фотогалерија) Победа за кадетите на Кул во дуелот со Тетекс

Сигурна победа за кадетите на ФК Кул, на пријателски натпревар кој се одигра во Тетово против екипата на Тетекс. Момците на Един Нурединоски стигнаа во висок триумф, изразен со резултат 0:3. Марко Ѓорѓиевски постигна два гола, додека Стефан Здравески запиша еден погодок.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот