(Фотогалерија) Пораз за генерација 2007 на мечот со Гостивар

Порази за генерациите 2006 и 2007 на контролните дуели со Гостивар
08/28/2020
ФК КУЛ генерација 2012 на првата „контролка“ убедливо со ФК Карев
08/28/2020

(Фотогалерија) Пораз за генерација 2007 на мечот со Гостивар

Помладите петлиња на Кул го одиграа и првиот контролен натпревар. Вчера, гостувавме кај екипата на Гостивар, со која имавме пријателски натпревар. Мечот заврши во корист на противникот, кој славеше високо со резултат 1:6. По првото полувреме противникот имаше водство од 0:3, а единствениот погодок за нас беше дело на Стефан Бранковски.

Погледнете фотографии од овој меч.