(Фотогалерија) Генерациите 2006 на Кул и Гостивар одиграа пријателски натпревар

Генерација 2009 продолжува со победите, генерација 2010 поразена во дуелите со Гостивар
08/28/2020
Триумф за помладите пионери на ФК Кул на контролниот дуел со Македонија Ѓ.П
08/29/2020

(Фотогалерија) Генерациите 2006 на Кул и Гостивар одиграа пријателски натпревар

Повозрасните петлиња на Кул продолжуваат со одигрување на контролни натпревари во подготвителниот период. Екипата на Гостивар беше наш противник од кој бевме поразени со резултат 0:4

Погледнете ја фотогалеријата од дуелот одигран во Гостивар