(Фотогалерија) Помладите пионери на Кул подобри од Македонија Ѓ.П

Триумф за помладите пионери на ФК Кул на контролниот дуел со Македонија Ѓ.П
08/29/2020
На квалитетен тест меч, пионерите на Кул поразени од тимот на Работнички
08/29/2020

(Фотогалерија) Помладите пионери на Кул подобри од Македонија Ѓ.П

Утрово на теренот „Локомотива“ помладите пионери на ФК Кул одиграа пријателски натпревар со екипата на Македонија Ѓ.П. Поуспешни беа нашите млади надежи кои триумфираа со резултат 3:0 ( 1:0). Даниел Васиќ постигна два гола, додека еден беше дело на Александар Богданоски.

Погледнете ја фотогалеријата од овој контролен дуел.