(Фотогалерија) Триумф за генерација 2006 на пријателскиот меч против Њу Старс

Успешна контрола за повозрасните петлиња, совладан Њу Старс со голови во вториот дел
09/02/2020
(ВИДЕО) Најинтересните моменти и головите од триумфот на генерација 2006 против Њу Старс
09/03/2020

(Фотогалерија) Триумф за генерација 2006 на пријателскиот меч против Њу Старс

Генерацијата 2006 на ФК Кул стигна до победа на контролниот меч против екипата на Њу Старс.

Дуелот кој се одигра на „Цементарница“ заврши во наша корист, со конечен резултат од 3:0. По првото полувреме мрежите на двете екипи мируваа. Никола Јовановски, Петар Трпевски и авто гол на противникот за конечни 3:0 на овој пријателски меч.

Погледнете фотографии од натпреварот