(Фотогалерија) Генерацијата 2005 на ФК КУЛ одигра контролен дуел со екипата на Милано

(Фотогалерија) Избраниците на Нурединоски стигнаа до победа во дуелот со Милано
09/16/2020
Кадетите на ФК КУЛ триумфално на гостувањето во Куманово
09/16/2020

(Фотогалерија) Генерацијата 2005 на ФК КУЛ одигра контролен дуел со екипата на Милано

Помладите пионери продолжуваат со одигрување на контролни натпревари. Во текот на вчерашниот ден гостувавме во Куманово на екипата на Милано. Натпревари заврши во корист на противникот кој славеше триумф со резултат 2:1 ( 0:1)

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.