(Фотогалерија) Избраниците на Нурединоски стигнаа до победа во дуелот со Милано

Со пресврт во вториот дел помладите пионери загубија од екипата на Милано
09/15/2020
(Фотогалерија) Генерацијата 2005 на ФК КУЛ одигра контролен дуел со екипата на Милано
09/16/2020

(Фотогалерија) Избраниците на Нурединоски стигнаа до победа во дуелот со Милано

Пионерите на ФК Кул стигнаа до победа на контролен натпревар. Избраниците на Нурединоски славеа на гостувањето кај екипата на Милано. Еден гол го реши победникот, истиот беше дело на Јован Митревски.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.