Четири генерации утре патуваат за Струмица, во недела ни гостува Куманово

Матеј Цветановски: Имаме квалитет да се избориме за пласман во најсилната супер лига, посакувам еден ден да заиграм за македонската репрезентација
09/18/2020
(ВИДЕО) ФК КУЛ-Гостивар гeнерација 2006 3:2 (1:1)
09/18/2020

Четири генерации утре патуваат за Струмица, во недела ни гостува Куманово

Претстојниов викенд не очекуваат нови контролни натпревари. Екипите на Академија Пандев и Куманово ќе бидат противници за нашите генерации. Во сабота со четири екипи патуваме за Струмица, каде не очекуваат дуели против А.Пандев, додека во недела ни гостува тимот на Куманово.

Термините на одигрување натпревари за сабота се следниве:

ФК Академија Пандев – ФК КУЛ (2005)  09:00

ФК Академија Пандев – ФК КУЛ (2009) 10:30

ФК Академија Пандев – ФК КУЛ (2010) 10:30

ФК Академија Пандев – ФК КУЛ (2011)  11:00

Термините на одигрување натпревари за недела се следниве:

ФК КУЛ (2008) – ФК Куманово  16:00 (ЛОКОМОТИВА)

ФК КУЛ (2009) – ФК Куманово  16:00 ( ЛОКОМОТИВА

ФК КУЛ (2010) – ФК Куманово  17:00 ( ЛОКОМОТИВА)

ФК КУЛ (2011) – ФК Куманово  17:00 ( ЛОКОМОТИВА)