Нашите дами во сабота ќе бидат домаќини на ЖФК Фудбал Старс од Кочани

(Фотогалерија) Помладите пионери на КУЛ убедливи со Фудбал Кидс
10/01/2020
Распоред за пријателските дуели на ФК Кул кои се играат викендов
10/02/2020

Нашите дами во сабота ќе бидат домаќини на ЖФК Фудбал Старс од Кочани

Женската екипа  на фудбалската школа „КУЛ“ ќе одигра нов пријателски натпревар, ривал на истиот ни е екипата на ЖФК Фудбал Старс.

Дуелот со екипата од градот Кочани е закажан за сабота (3.октомври) со почеток во 18:00 часот.

Ние ќе ги пречекаме гостинките  во Балонот во Кисела Вода при училиштето „Круме Кепески“. Ова ќе биде одлична прилика за ново надигрување и усовршување на фудбалските вештини на нашите дами кои вредно работат во изминатиот период.