(Фотогалерија) Две генерации на ФК КУЛ одиграа пријателски натпревари со екипата на Виктори

Победа за генерација 2010 на ФК КУЛ на контролниот натпревар со екипата на Виктори
10/09/2020
Пионерите дојдоа до победа на „контролката“ против ФК Тетекс
10/10/2020

(Фотогалерија) Две генерации на ФК КУЛ одиграа пријателски натпревари со екипата на Виктори

Генерациите 2010 и 2013/14 во текот на вчерашниот ден одиграа пријателски натпревари против екипата на Виктори.

Својот прв дуел го одиграа нашите најмлади членови, генерацијата составена од играчи родени 2013 година и помлади, кои загубија од екипата на Виктори (0:4).

До победа стигна генерацијата 2010, која го совлада истиов противник со резултат 5:3. Извештај од дуелот е достапен на нашиот веб сајт, на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари.