(ВИДЕО) Најинтересни моменти од мечот Тиквеш-КУЛ генерација 2006

(Фотогалерија) Два контролни натпревари за генерација 2011 против екипата на Скупи
10/11/2020
(Фотогалерија) Пионерите и кадетите „тестираа“ со Тетекс
10/11/2020

(ВИДЕО) Најинтересни моменти од мечот Тиквеш-КУЛ генерација 2006

Вчера. во Кавадарци гостувавме со две генерации, ФК КУЛ гостуваше на ФК Тиквеш со генерацијата 2006 и 2007. На овие две средби имавме половичен успех од една победа и еден пораз.

ФК КУЛ генерација 2006 беше поразена на гостувањето кај ФК Тиквеш во Кавадарци. Домаќините дојдоа до победа со резултат 3:0 на оваа контролна средба, во продолжение видеото од најинтересните моменти.