(Фотогалерија) Пионерите и кадетите „тестираа“ со Тетекс

(ВИДЕО) Најинтересни моменти од мечот Тиквеш-КУЛ генерација 2006
10/11/2020
(Фотогалерија) Победа за помладите пионери на пријателското дерби против Работнички
10/11/2020

(Фотогалерија) Пионерите и кадетите „тестираа“ со Тетекс

Вчера кадетите и пионерите на ФК КУЛ на Локомотива одиграа пријателски натпревари со ФК Тетекс. Во носиме фотографии од тие дуели. Извештаите може да ги најдете во продолжение:

*Пионерите дојдоа до победа на „контролката“ против ФК Тетекс

*Пораз за кадетите на мечот со ФК Тетекс