(Фотогалерија) Два контролни натпревари за генерација 2011 против екипата на Скупи

Помладите пионери на КУЛ го победија Работнички, на контролен натпревар одигран во Горно Лисиче
10/10/2020
(ВИДЕО) Најинтересни моменти од мечот Тиквеш-КУЛ генерација 2006
10/11/2020

(Фотогалерија) Два контролни натпревари за генерација 2011 против екипата на Скупи

Во текот на вчерашниот ден, генерацијата 2011 поделена во две екипи одигра пријателски натпревари со екипата на Скупи.

ФК КУЛ ( Лисиче) и ФК КУЛ ( Карпош) одиграа со нерешен резултат. Извештај од дуелите можете да прочитате на линкот, ТУКА. 

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од двата натпревари.