Познат распоредот на одигрување натпревари за екипите на ФК КУЛ во втората лига

Најава за првото коло, интересни дуели за ФК КУЛ на стартот од новата сезона во младинските лиги
10/15/2020
Пријателски натпревари за ФК Кул против екипата на Дрим Тим
10/16/2020

Познат распоредот на одигрување натпревари за екипите на ФК КУЛ во втората лига

Од утре стартува натпреварувачката сезона 2020/21 во младинските фудбалски лиги. Четири генерации на ФК Кул ќе бидат дел од втората лига, во која ќе се натпреваруваат десет екипи. Во двата дела од сезоната, есенски и пролетен дел ќе бидат одиграни по девет натпревари. Во продолжение од текстов ви го пренесуваме распоредот на одигрување натпревари за есенскиот дел од сезоната.

Распоред на натпревари за помлади пионери и пионери:

1 коло: ФК КУЛ – ФК Скопје АД

2 коло: ФК Струга Трим Лум – ФК КУЛ

3 коло: ФК КУЛ – ФК Лабуништа 2011 Тетово

4 коло: ФК КУЛ – ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци

5 коло: ФК Кожуф Гевгелија – ФК КУЛ 

6 коло: ФК КУЛ – ФК Куманово 2012

7 коло: ФК Беласица АД – ФК КУЛ 

8 коло: ФК КУЛ – ФК Борец 1919 АД

9 коло: ФК Силекс АД – ФК КУЛ

Распоред на натпревари за кадети и младинци:

1 коло: ФК Скопје АД – ФК КУЛ

2 коло: ФК КУЛ – ФК Струга Трим Лум

3 коло: ФК Лабуништа 2011 Тетово – ФК КУЛ

4 коло: ГФК Тиквеш 1930 Кавадарци – ФК КУЛ

5 коло: ФК КУЛ – ФК Кожуф Гевгелија

6 коло: ФК Куманово 2012 – ФК КУЛ

7 коло: ФК КУЛ – ФК Беласица АД

8 коло: ФК Борец АД – ФК КУЛ

9 коло: ФК КУЛ – ФК Силекс АД