Пионерските екипи домаќини на ФК Скопје, кадетите и младинците гостуваат во рамките на 1.коло

Стефан Здравески: Задоволен сум од игрите на нашиот тим, да бидеш капитен значи да си лидер и да го даваш максимумот на секој натпревар
10/21/2020
Термини за пријателските натпревари на ФК КУЛ кои ќе се одиграат во сабота
10/23/2020

Пионерските екипи домаќини на ФК Скопје, кадетите и младинците гостуваат во рамките на 1.коло

За претстојниов викенд е предвиден стартот на новата натпреварувачка сезона во младинските лиги. Четири екипи на ФК Кул ќе се натпреваруваат во втората лига, а прв противник ќе биде екипата на Скопје.

Пионерските екипи во сабота на Цементарница се домаќини на ФК Скопје. Најпрво на теренот ќе излезат помладите пионери чиј натпревар ќе стартува од 11:00 часот, додека од 13:00 часот ќе се одигра дуелот на пионерските екипи.

Во недела на теренот во Нова Колонија ќе гостуваат кадетите и младинците. Дуелите ќе започнат во термините од 11:00 и 13:00 часот.