(Фотогалерија) ФК Кул генерација 2011 го совлада Тефејуз

(ФОТО) Генерациите 2008 и 2009 денес во Тетово одиграа контролни натпревари со екипата на Шкендија
11/07/2020
(Фотогалерија) Висок триумф за помладите пионери на гостувањето во Струга
11/08/2020

(Фотогалерија) ФК Кул генерација 2011 го совлада Тефејуз

Вчера  момците на Александар Цветковски, ФК Кул ген.2011 го совладаа Тефејуз со резултат 7:5 на тест-напревар во Балонот Кисела Вода. На одмор на оваа средба беше реми 3-3, нашите надежи прикажаа одлична игра на дуелот и дојдоа до победа на оваа тест-средба со два гола.