(Фотогалерија) Висок триумф за помладите пионери на гостувањето во Струга

(Фотогалерија) ФК Кул генерација 2011 го совлада Тефејуз
11/08/2020
ФК КУЛ до 4.бода на кадетскиот и младинскиот дуел со ФК Струга ТЛ
11/08/2020

(Фотогалерија) Висок триумф за помладите пионери на гостувањето во Струга

Помладите пионери на ФК Кул стигнаа до втората победа сезонава. Избраниците на Божиноски гостуваа кај екипата на Струга Трим Лум во рамките на 2.коло. Нашите надежи победија убедливо со резултат 1:5 (1:2). Извештај од дуелот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот.