(Фотогалерија) Трет последователен триумф за помладите пионери на Кул

Пионерите се вратија на победите, момците на Нурединоски со три бода во дуелот со тетовчани
11/14/2020
Висока победа за ФК КУЛ генерација 2011 и реми за 2010 на „контролките“ со ФК Милано
11/15/2020

(Фотогалерија) Трет последователен триумф за помладите пионери на Кул

Трета последователна победа за нашите помлади пионери. Вчера на „Цементарница“ генерацијата 2005 на Кул беше подобра од екипата на Лабуништа 2011 Тетово. Одличен дуел за момците на Божиноски кои триумфираа убедливо со резултат 5:0 (3:0). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Во продолжение можете да ја погледнете и фотогалеријата од натпреварот.