(Фотогалерија) Кадетите на Кул со нова победа во лигата

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2010 и 2011 на мегдан со Милано
11/16/2020
(Фотогалерија) Младинците со резултатски пресврт стигнаа до првата победа сезонава
11/17/2020

(Фотогалерија) Кадетите на Кул со нова победа во лигата

Кадетите на ФК Кул ја остварија и третата победа сезонава во рамките на втората кадетска лига. На гостувањето кај екипата на Лабуништа Тетово, нашите момци триумфираа со резултат 0:2. Стрелци на головите беа Томи Станковски и Александар Богданоски. Извештај од натпреварот прочитајте на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од натпреварот кој се одигра во Тетово.