(Фотогалерија) Младинците со резултатски пресврт стигнаа до првата победа сезонава

(Фотогалерија) Кадетите на Кул со нова победа во лигата
11/17/2020
Табели во сите четири младински лиги, две генерации на Кул се наоѓаат на врвот
11/18/2020

(Фотогалерија) Младинците со резултатски пресврт стигнаа до првата победа сезонава

До прва победа во новата натпреварувачка сезона стигнаа и младинците на Кул. Во рамките на 3.коло од младинската лига, момците на Нурединоски излегоа како победници на гостувањето кај екипата на Лабуништа Тетово. Резултатот на крајот гласеше 1:2 (0:0). Извештај од дуелот е достапен на нашиот веб сајт, истиот можете да го прочитате на линкот, ТУКА.

Во продолжение погледнете ја фотогалеријата од победата на младинската екипа на Кул.