Табели во сите четири младински лиги

(Фотогалерија) Генерацијата 2004 на Кул подобра од екипата на Тиквеш
11/24/2020
Кул против Македонија Ѓ.П во 1/8 финалето од Купот на Македонија
11/24/2020

Табели во сите четири младински лиги

Ново одлично коло за младите надежи на нашиот клуб. На натпреварите од 4.коло во младинските лиги, екипите на Кул освоија максимални 12 бодови во дуелите со ГФК Тиквеш Кавадарци.

Помладите пионери и кадетите се зацврстија на првото место на табелата, додека пионерите и младинците исто така напредуваа.

Како изгледаат табелите во сите четири младински лиги:

Помлада пионерска лига

Пионерска лига

Кадетска лига

Младинска лига