(Фотогалерија) Генерацијата 2004 на Кул подобра од екипата на Тиквеш

Резултати од 4.коло во младинските лиги, екипите на Кул повторно освоија максимален број на бодови
11/23/2020
Табели во сите четири младински лиги
11/24/2020

(Фотогалерија) Генерацијата 2004 на Кул подобра од екипата на Тиквеш

Пионерите на Кул стигнаа до третата победа сезонава во пионерската втора лига. На „Цементарница“ избраниците на Един Нурединоски јапобедија екипата на ГФК Тиквеш Кавадарци (2:1). Извештај од триумфот прочитајте на линкот, ТУКА.

Погледнете фотографии од натпреварот на пионерите.