(Фотогалерија) Куп 1/8 финале: Кул – Македонија Ѓ.П (пионери)

После изведување на удари од белата точка, пионерите на Кул загубија од Македонија Ѓ.П, во 1/8 финалето од Купот
11/25/2020
(Фотогалерија) Со победата над Македонија Ѓ.П, пом.пионери ќе играат во 1/4 финалето на Купот
11/26/2020

(Фотогалерија) Куп 1/8 финале: Кул – Македонија Ѓ.П (пионери)

Пионерите на Кул го одиграа својот осмина-финален натпревар од Купот на Македонија. Иако бевме елиминирани нашите момци до крајот го намачија суперлигашот, тимот на Македонија Ѓ.П. Патникот во следната рунда беше решен дури после изведување на пенали, откако во регуларните 90 минути дуелот заврши со нерешен резултат 3:3. Имавме водство од 2:0, за гостинот да направи пресврт и да поведе со 2:3. Се вративме во игра кога го израмнивме резултатот на 3:3.

По изведување на удари од белата точка, како посреќна екипа се покажа Македонија Ѓ.П која победи со вкупен резултат 4:6. Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Погледнете ја фотогалеријата од осмина-финалето во националниот Куп.