(Фотогалерија) Со победата над Македонија Ѓ.П, пом.пионери ќе играат во 1/4 финалето на Купот

(Фотогалерија) Куп 1/8 финале: Кул – Македонија Ѓ.П (пионери)
11/26/2020
Кадетите и младинците на Кул ги завршија настапите во Купот
11/26/2020

(Фотогалерија) Со победата над Македонија Ѓ.П, пом.пионери ќе играат во 1/4 финалето на Купот

Во рамките на 1/8 финалето од Купот на Македонија, помладите пионери на Кул убедливо ја победија екипата на Македонија Ѓ.П со резултат 7:0 (2:0). Заслужен триумф за нашите млади надежи кои се пласираа во следната рунда од националниот куп. На следниов ЛИНК, прочитајте го извештајот од натпреварот, додека галеријата на фотографии погледнете ја во продолжение.