(ТАБЕЛИ) Младинските екипи на Кул се лидери во секоја категорија

(Фотогалерија) ФК КУЛ генерација 2008 и 2011 гостуваа во Куманово
11/30/2020
Во среда на „Цементарница“ пом.пионери на Кул го играат дуелот од 1/4 финалето на Купот против Победа
12/01/2020

(ТАБЕЛИ) Младинските екипи на Кул се лидери во секоја категорија

После одигрување на 5.коло во младинските лиги, четири генерации на Кул се наоѓаат на првото место во сите возрасни категории.

Во продолжение можете да ги погледнете табелите во двете пионерски, потоа кадетската и младинска лига, нашиот клуб е лидер во три од нив, додека во младинската лига го делиме врвот со екипата на Беласица, со која имаме еднаков број на освоени бодови.

Табела во помладата пионерска лига

Табела во пионерската лига

Табела во кадетската лига

Табела во младинската лига