(Фотогалерија) ФК Куманово – ФК Кул ( младинци)

(Фотогалерија) Кадетите на КУЛ со три бода се вратија од Куманово
12/07/2020
(ТАБЕЛИ) ФК КУЛ е лидер со три екипи во младинските лиги
12/09/2020

(Фотогалерија) ФК Куманово – ФК Кул ( младинци)

Во рамките на 6.првенствено коло, младинците на Кул гостуваа кај екипата на Куманово. Домашниот тим славеше со резултат 2:1, извештај од дуелот прочитајте на линкот, ТУКА.

Погледнете фотографии од натпреварот.