Први контроли во новата година за генерациите 2003, 2004 и 2007

(Фотогалерија) Помладите пионери подобри од екипата на Македонија Ѓ.П
02/15/2021
Пионерите на КУЛ триумфално кај ФК Борец на тест-напревар
02/20/2021

Први контроли во новата година за генерациите 2003, 2004 и 2007

Неколку наши екипи во викендов кој ни следува ќе имаат контролни натпревари.

Први контроли во новата година за генерациите 2003 и 2004. Двете екипи предводени од Един Нурединоски ќе патуваат во Велес кај екипата на Борец. Првиот дуел под „палката“ на Никола Карчев ќе го има и генерацијата 2007 која ќе гостува кај тимот на Гостивар

Распоред на одигрување натпревари:

Сабота ( 20.02.2021)

ФК Борец – ФК КУЛ (2004)  14:00

ФК Борец – ФК КУЛ (2003)   15:00

Недела ( 21.02.2021)

ФК Гостивар – ФК КУЛ (2007)  13:30

Утре во „Арената Кул“ ќе имаме и дуел на женскиот тим против машкиот тим од генерација 2009.