„Богат“ викенд на натпревари за екипите на Кул

ФК Кул продолжува “сам” да чекори по патот на успехот
02/25/2021
(ФОТО) КУЛ со 3 генерации гостуваше во Велес кај Борец Јуниор
02/27/2021

„Богат“ викенд на натпревари за екипите на Кул

За претстојниов викенд не очекуваат голем број на контролни натпревари со нашите екипи. Ќе патуваме во Велес и Штип, но ќе имаме и натпревари на Цементарница, како и дуел со екипата на Вардар.

Вака изгледа комплетниот распоред на одигрување натпревари за викендов кој ни следи.

Распоред на натпревари за сабота (27.02.2021)

ФК Брегалница – ФК КУЛ (2005)  11:00  ( Терен во Бело Брдо)

ФК Брегалница – ФК КУЛ (2004)  12:30  ( Терен во Бело Брдо)

ФК Борец Јуниор – ФК КУЛ (2009)  10:00

ФК Борец Јуниор – ФК КУЛ (2010)   11:00

ФК Борец Јуниор – ФК КУЛ (2011)    10:00

Натпреварите против Борец ќе се одиграат на помошното игралиште на Градскиот стадион „Зоран Паунов“ во Велес.

ФК Вардар – ФК КУЛ (2006)  15:00  ( терен во населбата Хиподром)

Распоред на натпревари за недела (28.02.2021)

ФК КУЛ (2008) – ФК Куманово  14:00

ФК КУЛ (2009) – ФК Куманово  13:00

ФК КУЛ (2009) – ФК Тефејуз      15:00

ФК КУЛ (2010) – ФК Куманово  14:00

ФК КУЛ (2011) – ФК Куманово  13:00

Натпреварите против екипата на Куманово и Тефејуз ќе бидат одиграни на Цементарница.