(ФОТО) Генерација 2009 одигра пријателски дуели со Куманово и Тефејуз

(Фотогалерија) Пионерите на Кул одиграа пријателски натпревар со Брегалница
02/28/2021
(ФОТО) Контролни натпревари против Куманово за генерациите 2010 и 2011
02/28/2021

(ФОТО) Генерација 2009 одигра пријателски дуели со Куманово и Тефејуз

Во текот на денешниот ден, генерацијата 2009 под водство на Марко Арсовски одигра уште два пријателски натпревари. На теренот на „Цементарница“ за противници ги имавме екипите на Куманово и Тефејуз.

На овие натпревари остваривме еден нерешен резултат против Куманово и пораз од тимот на Тефејуз. Сите играчи добија шанса од својот тренер на денешните дуели. Резултатите се во заден план, важно е децата да уживаат во играта и да напредуваат на овие контролни натпревари. Секој го даде својот максимум на теренот,  покажавме желба за надигрување со противниците.

Погледнете мал дел на фотографии од денешните натпревари на нашите млади надежи

Во текот на следниве денови ќе можете да погледнете повеќе фотографии од натпреварите на генерација 2009