(Фотогалерија) Пионерите на Кул одиграа пријателски натпревар со Брегалница

Минимален пораз за нашите пионери во дуелот со Брегалница
02/27/2021
(ФОТО) Генерација 2009 одигра пријателски дуели со Куманово и Тефејуз
02/28/2021

(Фотогалерија) Пионерите на Кул одиграа пријателски натпревар со Брегалница

Минимално со резултат 1:0, пионерите на Кул беа поразени на пријателскиот натпревар со екипата на Брегалница. Ова беше прв подготвителен натпревар во 2021 година за оваа генерација, како подготовка за пролетниот дел од сезоната во младинските лиги. Извештај од дуелот можете да прочитате на следниов линк.

Погледнете ја фотогалерија од натпреварот кој се одигра во Штип.