(ФОТО) Прва контрола за генерација 2008 во новата година

(ФОТО) Контролни натпревари против Куманово за генерациите 2010 и 2011
02/28/2021
(Фотогалерија) ФК КУЛ со генерациите 2009, 2010 и 2011 гостуваше кај Борец Јуниор
03/01/2021

(ФОТО) Прва контрола за генерација 2008 во новата година

Генерацијата 2008 на Кул го одигра првиот подготвителен натпревар во новата година. Со нови имиња, оваа екипа денес победи на контролниот натпревар со екипата на Куманово. Шанса добија сите играчи кои беа на располагање за денешниот дуел кој се одигра на „Цементарница“. Сите играчи дадоа свој максимум и имаа придонес во добрата игра.

Честитки до екипата на Куманово за фер и коректната игра, се надеваме дека соработката само ќе расне со овој тим во иднина.